Agregátor zdrojů

Cestování s Rodinnými pasy je výhodné

Informace z regionu - Po, 05/29/2023 - 19:30
Výlet čtyřčlenné rodiny, která se vydá třeba z Prostějova na Svatý Kopeček u Olomouce nebo do Zoo Lešná, není při dnešních cenách nijak levnou záležitostí. Jak ušetřit, aby rodinný rozpočet nekrvácel příliš a lidé si mohli návštěvu oblíbených míst dovolit? Pomocí je dnes projekt Rodinných pasů, které nabízí Olomoucký kraj.

Vysokou dotaci na rekonstrukci fary získala Charita

Informace z regionu - Po, 05/29/2023 - 13:10
Už letos na podzim by mohla začít rekonstrukce fary v Předmostí a přístavba nového objektu, ve kterém vznikne moderní zázemí pro pracovníky ambulantních a terénních služeb přerovské Charity. Na projekt za zhruba 90 milionů korun se podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí.

Cynický vrah z herny dostal doživotí

Informace z regionu - Čt, 05/25/2023 - 09:21
Olomoucký krajský soud ve čtvrtek uložil doživotní trest vězení 73letému Adolfu Hlubikovi za vraždu pracovnice herny v Olomouci. Senior při loupežném přepadení loni v květnu střelil ženu do hlavy. V nemocnici bojovala deset měsíců o život, letos v březnu zraněním podlehla.

Vesnice plánují osadit solárními panely školy, úřady nebo čističky

Informace z regionu - St, 05/24/2023 - 12:32
Šetřit peníze za energie a osadit solární panely všude tam, kde je to možné. Obcí, které chystají výstavbu vlastních solárních elektráren v Olomouckém kraji, přibývá. Velmi dobré zkušenosti s fotovoltaikou mají například v Nemili na Šumpersku. Rozšířit ji postupně chtějí na střechy všech obecních budov.

Koloběžky jezdí krajským městem. Zůstávají bílé zóny

Informace z regionu - St, 05/24/2023 - 12:20
Vyzkoušet si jízdu na půjčené elektrické koloběžce mohou obyvatelé krajského města už několik let. Pro letošní sezonu mohou využít nabídku tří firem a kdo raději takzvaně šlápne do pedálů, může si v ulicích hanácké metropole místo koloběžky půjčit bicykl.

Poprava ženy v herně u soudu, střelci hrozí doživotí

Informace z regionu - St, 05/24/2023 - 10:59
Před olomouckým krajským soudem ve středu stanul třiasedmdesátiletý Adolf Hlubik obžalovaný z vraždy pracovnice herny v Olomouci. Podle obžaloby ji loni v květnu střelil z bezprostřední blízkosti do hlavy poté, co mu odmítala vydat peníze. Žena několik měsíců bojovala v nemocnici o život, letos v březnu však svým zraněním podlehla.

Olomouc bude mít nový zimák. Multifunkční hala vyroste na zelené louce

Informace z regionu - Út, 05/23/2023 - 19:25
Rada města Olomouce preferuje v otázce budoucnosti olomouckého zimáku soukromý projekt multifunkční haly v lokalitě Nová Velkomoravská. Tu v rámci výstavby nové čtvrti chystá developerská společnost Redstone. Po seznámení se s analýzou všech variant tak rozhodli radní na svém úterním zasedání. Těsnou většinou. 

Hasiči ze dvou krajů soutěžili ve vyprošťování zraněného. Prostějov byl šestý

Informace z regionu - St, 05/17/2023 - 17:03
V reálných situacích rozhodují vteřiny, které dělí zraněného v havarovaném autě od života a smrti. Soutěž ve vyprošťování, která se konala ve středu v areálu hasičské zbrojnice v Přerově, měla ale trochu mírnější pravidla. Hasičské týmy měly na vyproštění havarovaného z vraku auta limit dvaceti minut. Během této doby museli hasiči s pomocí hydraulických nástrojů vyprostit figuranta ze sevření plechů a na páteřní desce předat do péče záchranářů. Zvítězil tým domácího Přerova, hasiči z Prostějova skončili šestí. 

Na opravu historické fabriky nejsou peníze. Rekonstrukce je v nedohlednu

Informace z regionu - St, 05/17/2023 - 16:19
Budova historické manufaktury se v následujících dvou letech rekonstrukce nedočká. Vyplývá to z akčního plánu investic, který na svém posledním zasedání schválili šumperští zastupitelé.

Žháři z Vítkova po propuštění jako první spatřili hasičskou cisternu

Informace z regionu - Út, 05/16/2023 - 13:39
Neobvyklá opatření doprovázela propuštění Ivo Müllera a Václava Cojocaru z mírovské věznice. Před vchodem do areálu nechalo vedení věznice přistavit hasičský vůz. Odůvodnilo to bezpečností.