Informace z regionu

Přihlásit se k odběru zdroj Informace z regionu Informace z regionu
Z okolí - Prostějovský deník (prostejovsky.denik.cz)
Aktualizace: 1 hodina 1 min zpět

Kraj spustil novou aplikaci pro cestující. Jaká vylepšení nabízí?

St, 02/01/2023 - 05:56
Novou aplikaci MobilOK new mohou využívat lidé, kteří k cestám po Olomouckém kraji využívají spoje integrovaného dopravního systému. Ve srovnání s dosavadní verzí nabízí novinka několik vylepšení.

Vrátí se do tříd portrét prezidenta? Nejspíš ne, zní od ředitelů škol

Út, 01/31/2023 - 13:16
/ANKETA/ Nového prezidenta Petra Pavla si během uplynulého víkendu zvolili také lidé z Olomouckého kraje, kde získal přes 51,8 procenta hlasů. Nabízí se tak otázka, zdali po březnové inauguraci bude, po několikaleté přestávce, na žáky základních škol z oficiálního portrétu opět shlížet hlava státu. Oslovení ředitelé jsou přesvědčeni o tom, že by školy měly být apolitické.

VIDEO: Miroslav Šín bude znovu bojovat o titul nejsilnějšího hasiče světa

St, 01/25/2023 - 17:01
/FOTOGALERIE/ Pohádka se už podruhé pro Miroslava Šína (48) stává skutečností. Ostravský hasič vyráží v březnu opět do Ameriky bojovat o titul nejsilnějšího hasiče světa. Soutěž, na které je Šín mezi čtrnácti vyvolenými, zaštituje herec, sportovec a politik Arnold Schwarzenegger. „Chci si to tam jet pořádně užít,“ říká hasič.  

Dopravní podnik v Olomouci testuje vyhřívané sedáky pro cestující

Út, 01/24/2023 - 15:30
Do ulic Olomouce vyjela tramvaj s novými sedačkami s vyhříváním. Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) testuje tento typ sedáků jako první v republice.

Proč volím Pavla? Chce vrátit na Hrad slušnost, říká jeho volička

Út, 01/24/2023 - 12:00
/ROZHOVOR/ Chce vrátit na Hrad slušnost a vadí jí, že dnešním dětem a mladým lidem chybí morální vzor, jakým byl kdysi prezident Václav Havel. I proto se čtyřiapadesátiletá úřednice z Přerova Naďa Calábková rozhodla vhodit ve druhém kole prezidentských voleb svůj hlas Petru Pavlovi.

Proč volím Babiše? Je pro mě logickou volbou, říká Monika z Ostravy

Út, 01/24/2023 - 06:00
/ROZHOVOR/ Devětatřicetiletá Monika Adamíčková pracuje jako asistentka pedagoga na základní škole v Ostravě. V prvním kole prezidentských voleb dala hlas Andreji Babišovi a stejného kandidáta bude volit i v kole druhém.

VIDEO: Konečně mrzne a sněží. Zimní sezona v Jeseníkách zažívá restart

So, 01/21/2023 - 19:38
V Jeseníkách na druhý pokus startuje zimní sezona. Živou vodu jí dal pokles teplot pod bod mrazu a také vydatná sněhová nadílka. Řada středisek tak po několikatýdenní pauze obnovuje nebo rozšiřuje provoz.

Vrátila se zima, sníh a vítr komplikují dopravu. Nehody v celém kraji

So, 01/21/2023 - 08:57
Do Jeseníků se po několika týdnech vrátila pravá zima. V noci na sobotu 21. ledna napadla vrstva nového sněhu. To spolu s nárazy větru komplikovalo dopravu zejména v horských oblastech. Policisté a hasiči řeší řadu dopravních nehod v celém kraji.